امروز: پنجشنبه 21 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار

پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار دسته: پاورپوینت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 3460 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

دانلود پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار بررسی استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار پاورپوینت جامع و کامل استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار کاملترین پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار پکیج پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار

قیمت فایل فقط 28,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 53 صفحه

استراتژی بازار یابی برای مرحله بلوغ و افول بازار بسیاری از مدیران؛ به ویژه مدیران بازاریابی؛ تمام ذهن خود را مشغول رشد شركت كرده اند. آنها معمولاً بر افزایش سالانه در حجم فروش یا سهم بازار یا هر دو تاكید می كنند. اما بزرگ ترین چالش فراوری بسیاری از مدیران در كشورهای توسعه یافته در سال های آینده؛ پول در آوردن در بازارهایی است كه اگر رشد هم بكنند، كُند رشد می كنند . بیش تر بازارهای محصول موجود در ان كشورها در مراحل بلوغ یا افول از چرخه حیات خود می باشند و از آن جا كه نرخ های شتابان تغییرات اجتماعی و تكنولوژیكی موجب كوتاه تر شدن چرخه های حیات محصولات می شوند؛ نوآوری های امروز بازارهای در حال رشد را به سرعت به سمت بلوغ و نهایتاً به سوی پیروی و افول سوق می دهند.
شركت هایی كه می توانند از تكان های شدید صنعت جان سالم به در برند با كُند شدن رشد بازار با چالش های جدیدی مواجه می شوند. همین كه یك بازار بالغ می شود، حجم كل فروش با ثبات می شود، و خریدارانی كه به قصد تعویض خرید می كنند در مقایسه با خریدارانی كه برای اولین بار اقدام به خرید یك محصول می كنند، بخش بیش تری از آن حجم فروش را ایجاد می كنند. بنابراین، یك هدف بازاریابی اصلی تمام رقبایی كه در بازارهای بالغ فعالیت دارند این است كه مشتریان فعلی خود را حفظ كنند تا بتوانند یك مزیت رقابتی مهم را كه به تداوم رضایت و وفاداری آن مشتریان كمك می كند، حفظ كنند.
چالشهای استراتژیک بررسی شده سرانجام این كه؛ پیشرفت ها و تحولات تكنولوژیكی؛ تغییر ویژگی ها و خصوصیات جمعیت شناختی، سلایق با سبك های زندگی مشتریان؛ و توسعه محصولات جایگزین موجب كاهش تقاضای بیش تر شكل های محصول و نام های تجاری می شوند. همین كه یك محصول شروع می كند به پیر شدن و افول؛ مدیران شركت با این پرسش اساسی مواجه می شوند كه آیا آن فعالیت یا محصول را موقتاً كنار بگذارند یا كاملاً متوقف كنند. متاسفانه، شركت ها گاهی بیش از حد و به قیمت قربانی شدن سودآوری فعلی و به امید كسب سودهای ناچیز در آینده؛ بیش از حد لازم از محصولات در حال افول حمایت می كنند. چالش های موجود در بازارهای در حال افول انتقال از مرحله رشد به طرف مرحله بلوغ معمولاً وقتی آغاز می شود كه بازار هنوز در حال رشد است؛ اما نرخ رشد آن به تدریج در حال كاهش است. این كم شدن نرخ رشد بازار یا یك دفعه رخ می دهد یا هم زمان با بروز تغییرات دیگری در بازار و محیط رقابتی روی می دهد. همان طور كه قبلاً‌ هم گفتیم؛ چنین تغییراتی معمولاً عبارت اند از وجود ظهور ظرفیت مازاد؛ افزایش دشواری حفظ ویژگی های متمایز كننده محصول، افزایش شدت رقابت و افزایش فشارها روی هزینه ها و سودها. در نتیجه، اعضای ضعیف تر صنعت، حین مرحله تكان شدید، یا ور شكست می شوند یا توسط شركت های رقیب بزرگ تر خریداری می شوند. تكان شدید:انتقال از مرحله رشد بازار به مرحله بلوغ بازار مشخصات دوره انتقال توانایی یك شركت در جان سالم به بردن از فرایند انتقال از رشد بازار به بلوغ بازار، تا حد زیادی به این بستگی دارد كه آیا آن شركت می تواند از برخی دام های استراتژیك مشترك اجتناب كند یا نه.
مشخص ترین و مشهورترین دام، ناتوانی شركت در شناسایی رویدادهایی است كه آغاز دوره تكان شدید را علامت و نشان می دهند. بهترین راه برای حداقل كردن اثر كُند شدن رشد بازار؛ پیش بینی دقیق زمان كاهش در فروش ها و حفظ ظرفیت تولید شركت در سطحی ثابت است. دام های استراتژیك موجود در مسیر انتقال دام استراتژیك دومی كه فراوری شركت ها قرار دارد آن است كه یك شركت در میانه مسیر و فرایند انتقال، بدون در اختیار داشتن یك مزیت استراتژیكی مشخص؛ گرفتار می شود. یك شركت می تواند حین مرحله رشد باقی بماند و موفق شود؛ حتی اگر محصول آن شركت برتری و تمایزی بر محصولات مشابه رقبا نداشته باشد یا حتی اگر از حیث كم بودن هزینه های تولید؛ در آن صنعت سر آمد و شماره یك نباشد. اما حین دوره انتقال؛ وضع كاملاً فرق می كند.
دام سومی كه وجود دارد ناكامی شركت در شناسایی و تشخیص اهمیت رو به زوالِ تمایز محصول و اهمیت رو به تزاید قیمت و خدمات همراه آن محصول می باشد. مرحله بلوغ چرخه حیات یك صنعت را اغلب به عنوان مرحله ای با ثبات پیش بینی می كنند كه مشخصه های اصلی آن بروز تغییرات محدود در سهم بازار رقبای پیش گام و ثبات قیمت ها است. پیش گامان صنعت به دلیل این كه هزینه های هر واحد محصول آنها پایین است و به دلیل این كه نیاز كمی به سرمایه گذاری های بیش تر دارند؛ از سودآوری بالا و جریان های نقدینگی ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 28,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار , بررسی استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار , پاورپوینت جامع و کامل استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار , کاملترین پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار , پکیج پاورپوینت استراتژی بازاریابی برای مرحله بلوغ و افول بازار

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر