امروز: سه شنبه 12 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی

پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی دسته: پاورپوینت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1453 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

دانلود پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی بررسی اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی پاورپوینت جامع و کامل اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی کاملترین پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی پکیج پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی مقاله اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی تحقیق اصول اولیه مراقبت از بیم

قیمت فایل فقط 28,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 34 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم و من احیاها فکانها احیا الناس جمیعا
هر کس انسانی را زندگی بخشد، مثل آن است که همه مردم را زنده گردانیده است.
(قرآن کریم-سوره مائده آیه 32) متن استفتاء مراجع عظام تقلید
امام خمینی(ره):
بر فرض مذکور (مرگ مغزی قابل برگشت نیست) چنانچه حیات انسان دیگری متوقف بر این باشد، با اجازه از صاحب قلب یا کبد و امثال آن جایز است.


آیت اله خامنه ای:
با فرض یقین به مرگ مغزی و فوت مشخص، استفاده از بعضی اعضای چنین جسد میتی جهت پیوند، در صورتی که مصلحت و ضرورت ایجاد کند و هتک و اهانت بر میت تلقی نگردد فی نفسه اشکال ندارد. یکی از برجسته ترین مظاهر پیشرفت علم پزشکی در دهه های اخیر جایگزین کردن نارسایی پیشرفته اعضای مختلف بدن، بوسیله پیوند اعضاء می باشد.
اگرچه کلیه پیوندی را می توان از افراد زنده تهیه نمود ولی برای جایگزین کردن قلب، ریه لوزالمعده و... آن ها را نمی توان از فرد زنده تهیه کرد، علاوه بر آن اعضاء و بافت های یک فرد مرگ مغزی را می توان به بیش از 50 نفر اهداء نمود.
مهمترین مسئله در فراهم آوری اعضای پیوندی، محدود بودن آن است، از این رو امروزه فراهم آوری اعضا از افراد مرگ مغزی با ایجاد شبکه های قوی و تربیت و آموزش هماهنگ کننده ها، سبب شده است که بیشتر اعضای پیوندی از افراد مرگ مغزی تهیه شوند. تعریف مرگ مغزی Brain Death
مرگ مغزی عبارت است از توقف دائمی و غیرقابل برگشت تمامی اعمال همه قسمت های مغز، شامل کورتکس، ساب کورتکس و ساقه مغز بطور همزمان.
پس از معرفی بیمار مرگ مغزی مراحل زیر انجام می پذیرد:

مرحله اول: شناسایی بیمار مرگ مغزی

مرحله دوم: معیارهای لازم برای اهدای عضو

مرحله سوم: اخذ رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی

مرحله چهارم: مراقبت از بیمار مرگ مغزی از زمان معرفی تا برداشت عضو


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 28,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , بررسی اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , پاورپوینت جامع و کامل اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , کاملترین پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , پکیج پاورپوینت اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , مقاله اصول اولیه مراقبت از بیماران مرگ مغزی , تحقیق اصول اولیه مراقبت از بیم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر