امروز: سه شنبه 19 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت افزودنی های بتن

پاورپوینت افزودنی های بتن دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1906 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

دانلود پاورپوینت افزودنی های بتن بررسی افزودنی های بتن پاورپوینت جامع و کامل افزودنی های بتن کاملترین پاورپوینت افزودنی های بتن پکیج پاورپوینت افزودنی های بتن مقاله افزودنی های بتن تحقیق افزودنی های بتن

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 21 صفحه

افزودنی های بتن افزودنی به اجزایی از بتن به جز سیمان پرتلند، آب و سنگدانه ها گفته می شود که درست پیش از مخلوط کردن یا در ضمن آن به مخلوط اضافه می شوند. صفحه 1 دلایل استفاده از افزودنی ها 1- کاهش هزینه ساخت بتن
2- دستیابی موثرتر به خصوصیات معینی از بتن نسبت به روش های دیگر
3- حفظ کیفیت بتن در ضمن مراحل مختلف مخلوط کردن، حمل، ریختن و عمل آوری در شرایط آب و هوایی نامساعد
4- غلبه بر شرایط اضطراری معین در ضمن عملیات بتن ریزی صفحه 2 علی رغم کل ملاحظات، باید به خاطر داشت که هیچ نوع و مقداری از افزودنیها را نمی توان به عنوان جانشین یک روش بتن ریزی خوب در نظر گرفت.
موثرترین افزودنی ها هم به عواملی چون نوع و مقدار مواد سیمانی، مقدار آب، شکل سنگدانه، دانه بندی، نسبت های مخلوط، مدت زمان اختلاط، اسلامپ و دمای بتن بستگی دارد. صفحه 3 افزودنی هایی که برای استفاده در بتن در نظر گرفته می شوند باید مشخصات مربوطه را به صورت ارائه شده در جدول 1 (ضمیمه) براورده سازند.
با استفاده از افزودنی و مصالح مورد نظر باید مخلوط هایی آزمایشی در در دما و رطوبت پیش بینی شده تهیه کرد. صفحه 4 افزودنی های حباب زا از افزودنی های حباب زا عمدا برای ایجاد و تثبیت حباب های میکروسکوپی هوا در بتن استفاده می شود.
حباب سازی به شکل قابل توجهی دوام بتن را در مقابل چرخه های یخزدگی-یخگشایی بهبود می بخشد. صفحه 5 آسیب دیدگی ناشی از یخبندان (خردشدگی) در درز های روسازی راه (چپ)
ترک خوردگی ناشی از یخبندان در نزدیکی درزها (راست) صفحه 6 حباب های هوا به مقدار زیادی مقاومت بتن را در برابر پوسته شدگی سطحی ناشی از مواد یخ زدای شیمیایی بهبود می بخشند.
به علاوه کارایی بتن تازه نیز به مقدار چشم گیری بهبود یافته و جداشدگی و آب اندازی بتن نیز کاهش یافته یا برطرف می شود. صفحه 7 پوسته شدگی سطح بتن در اثر نبود حباب های هوا، استفاده از مواد یخ زدا و عملیات پرداخت کاری و عمل آوری ضعیف صفحه 8 بتن حباب دار دارای حباب های هواریزی است که به شکل یکنئاخت در خمیر سیمان توزیع شده اند. در کانادا برای تولید حباب های هوا در بتن ارز افزودنی های حباب زا استفاده می شود. اما به هر حال در ایالات متحده علاوه بر افزودنی های حباب زا، سیمان های هوازا نیز وجود دارند که امکان تولید بتن حباب دار را با استفاده از افزودنی، سیمان هوازا یا ترکیب این دو روش فراهم می آورند. صفحه 9 اجزای تشکیل دهنده اصلی مورد استفاده در افزودنی های حباب زا در جدول 1 (ضمیمه) فهرست شده اند.
مشخصات فنی و روش های آزمایش افزودنی های حباب زا در ASTM C260 و C233 ارائه شده است. صفحه 10 افزودنی های کاهنده آب از افزودنی های کاهنده آب برای کاهش مقدار آب اختلاط لازم برای تولید بتنی با اسلامپ معین، کاهش نسبت آب-سیمان،کاهش مقدار سیمان یا افزایش اسلامپ استفاده می شود.
افزودنی های معمول کاهنده آب، مقدار آب را در حدود 5 تا 10% کاهش می دهند. صفحه 11 تاثیر بر اسلامپ اضافه کردن افزودنی کاهنده آب به بتن بدون کاهش مقدار آب می تواند به ایجاد مخلوطی با اسلامپ بالاتر منجر شود. اما به هر حال سرعت افت اسلامپ کاهش پیدا نمی کند و در اکثر موارد افزایش می یابد.
افت سریع اسلامپ به کاهش کارایی و زمان کمتر برای بتن ریزی منجر می گردد. صفحه 12 افت اسلامپ در دمای 23 درجه سانتیگراد در مخلوط های دارای کاهنده آب معمول (ASTM C494 , Type D) در مقایسه با مخلوط شاهد:
(Whiting , Dziedzic 1992) صفحه 13 تاثیر بر مقاومت با استفاده از افزودنی های کاهنده آب، معمولا مقاومت افزایش می یابد، زیرا نسبت آب-سیمان کاهش می یابد.
برای بتن های با مقدار سیمان، حباب های هوا و اسلامپ یکسان، مقاومت 28 روزه بتن دارای کاهنده آب می تواند 10 تا 25% از بتن بدون افزودنی بیشتر باشد
افزودنی های کاهنده آب علی رغم کاهش مقدار آب ممکن است جمع شدگی ناشی از خشک شدن را افزایش دهند که البته تاثیر آن بر روی جمع شدگی در مقایسه با دیگر عوامل موثر، کوچک است. صفحه 14 استفاده از کاهنده آب برای کاهش مقدار سیمان و آب اختلاط بتن (در ضمن حفظ نسبت آب-سیمان ثابت) می تواند به مقاومت فشاری یکسان یا کمتری منجر شده و افت اسلامپ با ضریب دو یا بیشتر افزایش پیدا کند
(Whiting , Dziedzic 1992) صفحه 15 تاثیر بر آب اندازی بتن افزودنی های کاهنده آب بسته به ترکیب شیمیایی مخلوط ممکن است آب اندازی بتن را افزایش یا کاهش داده و یا هیچ تاثیری بر آن نداشته باشد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت افزودنی های بتن , بررسی افزودنی های بتن , پاورپوینت جامع و کامل افزودنی های بتن , کاملترین پاورپوینت افزودنی های بتن , پکیج پاورپوینت افزودنی های بتن , مقاله افزودنی های بتن , تحقیق افزودنی های بتن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر