امروز: دوشنبه 11 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت

پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت دسته: پاورپوینت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2513 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

دانلود پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت بررسی الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت پاورپوینت جامع و کامل الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت کاملترین پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 9 صفحه

الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت کلیات فطرت خداجو، خرد حقیقت جو و حقیقت پذیر انسان، آن گاه که دست به دست یکدیگر دهند، شخص، چشمانی بینا و بصیرتی ژرف خواهد یافت، بصیرتی که او را به سوی مشاهده اندیشه و کشف حقیقت می‏راند. این افراد همان اولوالالباب یا صاحبان خرد هستند که در آفرینش آسمان‏ها و زمین و گردش شب و روز می‏نگرند، و نشانه‏هایی را می‏بینند. این انگیزش آن قدر قوی است که شب و روز، در حال ایستاده، نشسته و به پهلو خوابیده شخص سالم را آرام نمی‏گذارد، و آن وقت به این حقیقت روشن دست می‏یابند که هستی، با این همه رمز و راز و گستره و ژرفا، بی‏هدف آفریده نشده و بی‏معنی نیست. و این بصیرت به دست آمده از فطرت، خرد، اندیشه و اراده حق‏جویی انسان را به اساسی‏ترین درک ممکن درباره هستی رهنمون می‏شود: دیدن هستی آفرین در برگ برگ دفتر هستی. و سرانجام، نجوایی عاشقانه و دل انگیز: (خدایا! صدای منادی ایمان را شنیدیم و ایمان آوردیم) و آرزوی رسیدن به درجه ابرار را داریم .( آیات ۱۸۹ تا ۱۹۵ سوره آل عمران )
معیارهای شخصیت سالم ازدیدگاه اسلام
منظور ما از انسان سالم و انسان کامل در قرآن به اجمال روشن است. انسان سالم از دیدگاه قرآن کسی است که در گام اول بیمار نباشد مثلاً چشم و گوش بینا و شنوا و دلی روشن بین داشته باشد، (صمّ بکم عمی) نباشد، و از سوی دیگر از آنچه دارد استفاده بهینه و شایسته کند، نیروهای ارزشمند فکری، روحی و بدنی خود را بیکار نگذارد و خود را در مسیر رشد و رسیدن به کمال نهایی قرار دهد،وی بایستی بر اساس تعلیم دینی فردی باشد که رفتارش در بعد اعتقادی و نگرشی ، احساسی و عواطفی و سلوک فردی و اجتماعی از فطرت او ریشه گرفته و مطابق با ارزش های الهی باشد. معیار هایی برای سالم بودن شخصیت مطابق با تعالیم اسلام     الف: به حقیقت انسانی سلیم النفس باشد و در راه کمال و تهذیب نفس و خودسازی تلاش بسیار کند تا در زندگی رستگار شود. همانگونه که خداوند در قرآن می فرماید : قد افلح من زکیها     ب : انسان سالم بایستی یک شخصیت علمی،مذهبی و در مجموع چند بعدی باشد همانگونه که در اسلام انسان سالم و کامل فردی است که ارزشهای انسانی در او به صورت متوازن و هماهنگ رشد یافته باشد .     ج : انسان سالم بیشتر متوجه به امور معنوی است و از هر گونه قید و بند مادی و موانع دنیوی در مسیر کمال آزاد است .     د : عشق به حق و حقیقت از دیگرمعیارهای انسان سالم است .
ه: انسان سالم نماز اول وقت را هیچگاه فراموش نخواهدکرد. »الذین آمنوا و تطمئن قلوبهم بذکر الله الابذکر الله تطمئن القلوب »(انسان سالم برای آرامش یافتن و تسكین اضطراب همواره به یاد خداست و یکی از جلوه های یاد خداوند نماز اول وقت است).


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت , بررسی الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت , پاورپوینت جامع و کامل الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت , کاملترین پاورپوینت الگوی شخصیت سالم از دیدگاه اسلام و مقایسه آن با روانشناسی شخصیت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر