امروز: سه شنبه 26 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت

پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت دسته: پاورپوینت
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 200 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

دانلود پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت بررسی بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت پاورپوینت جامع و کامل بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت کاملترین پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت پکیج پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت مقاله بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت تحقیق بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 35 صفحه

بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت
در اوایل قرن بیستم ، نتایج انقلاب صنعتی که در حدود سال 1790 اغاز گردیده بود به تدریج به ثمر رسید . یکی از مشخصات بارز انقلاب صنعتی ماشینی کردن تولید بود که زندگی اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی جوامع صنعتی اروپا و امریکا را دگرگون ساخت . برخی از اثار و عواقب انقلاب مزبور را می توان به شرح زیر خلاصه نمود :
رشد صنایع و توسعه بازرگانی
گسترش شهر نشینی و ازدیاد جمعیت شهر ها
تولید انبوهی و توسعه بازار فروش در نتیجه ازدیاد مصرف
پیشرفت تکنولوژی و استفاده از نتایج تحقیقات علمی در صنایع
از سوی دیگر ، بر دامنه قدرت و اختیارات حکومت به سرعت افزوده شد ، زیرا علاوه بر حفظ نظم و امنیت ملی ، تصدی اموری مانند حمل و نقل ، اموزش و پرورش و رفاه عمومی و همچنین تنظیم و کنترل فعالیتهای سازمانهای غیر انتفاعی در بخش خصوصی برای نخستین بار جزو وظایف اساسی دولت به شمار امد .
تحولات مزبور ایجاب می کرد که نظام سازمانی نوینی که منطبق با نیازهای زمان و گسترش روزافزون دستگاههای دولتی و خصوصی باشد ایجاد شود .
بدین ترتیب ، دانشمندان اروپایی و امریکایی در دو سوی اقیانوس اطلس ، مطالعات و بررسی های علمی خود را در جهت پایه گذاری نظام سازمانی مزبور متمرکز ساختند .
در این مقاله اصول و عقاید برخی از دانشمندان مزبور در قالب نظریه های مدیریتی مورد بررسی قرار می گیرد . مقدمه : مدیریت علمی ( از سال 1898 تا زمان عاضر ) : نظریه مدیرت علمی در واقع از سال 1832 یعنی زمانی که چارلز ببج نویسنده انگلیسی کتاب خود را تحت عنوان " صرفه جویی صاحبان صنایع " به چاپ رساند آغاز گردید . در حدود پنجاه سال بعد یکی از صاحبان صنایع آمریکا به نام هنری تاون فنون و روشهای جدیدی را در اداره امور موسسه صنعتی خود به کار برد که مورد توجه مهندسان و مدیران هم عصر وی واقع گردید .

1. Charles babbage 2. Henry Taown 3. Fredrick winslow taylor ولی تا قبل از سال 1903 علم جدید مدیریت شکل و حالت مشخصی به خود نگرفته بود ، در این سال فردریک وینسلو تیلور رساله ای درباره اصول مدیریت کارگاه های صنعتی در انجمن مهندسان مکانیک آمریکا قرائت کرد که مقدمه تدوین و تکمیل یکرشته رساله های بعدی پیرامون فنون و نظریه های علمی مدیریت به شمار می رود . و از این رو تیلور به علت مطالعاتش در این باب به عنوان پدر مدیریت علمی شناخته شده است . سیستم تیلور که به نام " مدیریت علمی " معروف است شامل دو عنصر اساسی است : کشف تجربی بهترین طریقه انجام دادن هر عمل و اجزاء متشکله ان ، تعیین مدت زمان لازم برای انجام عمل ، تشخیص بهترین ابزار و ادوات لازم برای عمل و چگونگی به کار بردن انها در مراحل معینی از پیشرفت فنون و بالاخره تعیین بهترین طریقه جریان کار و توالی اجرای عملیات .
تقسیم کار بین مدیران و کارکنان به نحوی که مسئولیت کشف بهترین طریق انجام دادن عملیات و طرح ریزی انها ، بهترین ابزار و ادوات لازم ، قرار دادن مواد و وسایل مورد نیاز در دسترسی کارکنان به مقدار مطلوب و در زمان و مکان مناسب ، و صدور دستورات و ایجاد تسهیلات مورد لزوم دیگر به عهده مدیران باشد .
به عقیده تیلور فایده اساسی بکار بردن سیستم مذکور بالا بردن سطح تولید است که با جلوگیری از اتلاف وقت کارکنان و صرفه جویی در کار ماشین و وسایل تولید از طریق حذف عملیات زائد و هماهنگی امور مختلف تولیدی حاصل می شود . فردریک تیلور در آخر کتاب خود به عنوان " اصول مدیریت علمی " که در سال 1903 منتشر کرد چنین می نویسد : " مدیریت علمی لزوما ً مستلزم اختراع بزرگ و یا کشف حقایقی شگرف نیست ، ولی مسئله مهم ترکیب عناصری است که در گذشته هم ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , بررسی بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , پاورپوینت جامع و کامل بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , کاملترین پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , پکیج پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , مقاله بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت , تحقیق بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر