امروز: دوشنبه 1 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع

پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 5670 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

دانلود پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع بررسی بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع پاورپوینت جامع و کامل بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع کاملترین پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع پکیج پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 53 صفحه

بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع 1 واژه بودجه در گذشته فرانسویان كلمه «بوژت» را به معنی كیف یا كیسه چرمی كوچك به كار می برده اند. این كلمه نخستین بار در انگلستان برای كیف كوچك حاوی مهر «وزارت دارایی» آن كشور و سپس نام كیفی گردید كه بصورت دریافتها و پرداختهای كشور را در آن می نهادند. در سال 1733 زمانی كه وزیر دارایی انگلستان صورت دریافتها و پرداختها و گزارش مالی سالانه كشور را برای نمایندگان مردم مطرح ساخت، نویسنده ناشناسی در جزوه ای با عنوان «كیسه اش باز شد1» به سیاست وزیر دارای حمله نمود و او را به شعبده بازی تشبیه كرد كه كیسه حقه ها و كلكهای خود را گشوده است و به طعنه گفته شد «سفره اش-بودجه اش- را گشوده است».
كلمه« بوژت» فرانسوی اندك اندك انگلیسی شد و به صورت «باجت2» درآمد و سپس بدان شكل به فرانسه بازگشت و با گویش فرانسوی «بودجه» مرسوم شد

2 تعریف بودجه بندی: پیش بینی های مالی یا برنامه ریزی های مالی و غیرمالی سالانه رابودجه بندی گویند که درآن نحوه تامین وجوه موردنیازوچگونگی مصرف آنها تعیین می شود. 3 مبنای بودجه بندی بودجه مفهومی مقداری است.

بودجه مربوط به واحد تجاری مشخص است.

بودجه مربوط به دوره معینی است. 4 مقاصد بودجه بندی: ایجاب طرح ریزی دوره ای

ترویج هماهنگی و همکاری

الزام به مقدار دراوردن پیشنهادها 5 اهمیت بودجه بودجه بندی اهداف و كاربردهای مختلفی در تنظیم،تصویب،اجرا،وكنترل سیاست های دولت و سازمان ها دارد و نقش مهمی در تخصیص منابع،هماهنگی در عملیات شامل شناسای محدودیت ها و ارتباطات تفویض عملیات،انگیزش و هدایت در اجرا،راهنمایی در جهت برقراری كنترل عملیات و مدیریت جریان های نقدی،و ارائه معیارهایی برای ارزیابی عملكرد را نیز به عهده دارد. 6 اهمیت استراتژی استراتژی شركت مسیری است كه شركت جهت دستیابی به اهداف بلندمدت و ماموریت آن را انتخاب می كند و نقطه شروعی برای برنامه ریزی و بودجه بندی شركت است. 7 بودجه نویسی:   به فرایند تهیه یک بودجه

فرایند بودجه نویسی
كمیته بودجه
دستورالعمل های بودجه
دوره بودجه
مذاکرات
تصویب و رسیدگی
8 كمیته بودجه متشکل از اعضای مدیران ارشد برای اعمال نظارت عالیه بر کلیه امور مربوط به بودجه های تنظیمی در یک واحد تجاری است.


دوره بودجه
بودجه معمولا برای یك دوره مالی عمدتا یك ساله تهیه می شود و ممكن مستقل از سال مالی باشد.
9 دستورالعمل تهیه بودجه در یك سازمان دستورالعمل تهیه بودجه برای دوره اینده برمبنای ارمان های استراتژیك و برنامه بلندمدت شكل می گیرد.
مذاكرات بودجه
سرپرستان واحدهای تهیه بودجه اولیه اقدام به بررسی بودجه پیشنهادی نموده و رعایت مفاد دستورالعمل بودجه در تدوین آن را از نزدیك مورد توجه قرار می دهد.

  رسیدگی و تصویب
در این مرحله كمیته بودجه اقدام به رسیدگی و تناسب ان با دستورالعمل بودجه ودست یابی به هدفهای مورد درخواست در كوتاه مدت و اجرای برنامه استراتژی می نمایند.

10 پیشنهاد اولیه بودجه هرمركز مسولیت پیشنهاد اولیه بودجه خود را براساس رهنمودهای بودجه دارد ودر تهیه بودجه به چند عوامل داخلی و خارجی باید توجه داشته باشد.
عوامل داخلی:
میزان تغییرات در تجهیزات یا تسهیلات موجود
اجرای فرایند جدید ساخت
عرضه محصول جدید
عوامل خارجی:
تغییرات در بازار كار
عكس العمل رقبا.
چشم انداز صنعت در اینده نزدیك
11 اصلاح بودجه عوامل داخلی یا موقعیت های جدید ممكن است منجر به اصلاح بودجه شوند و درصورت برخورد با شرایط خاص یا قبول سیاستهای بودجه مستمر اقدام به تجدید نظر در بودجه ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع , بررسی بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع , پاورپوینت جامع و کامل بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع , کاملترین پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع , پکیج پاورپوینت بودجه بندی و بودجه بندی سرمایه ای و بودجه بندی جامع

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر