امروز: شنبه 5 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق وضوح تصویر در عکاسی

دانلود تحقیق وضوح تصویر در عکاسی دسته: هنر و گرافیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 19 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

وضوح تصویر، یعنی تنظیم عدسی دوربین؛ به منظور ارائه شفاف ترین تصویر ممكن از موضوع مورد نظر

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

وضوح تصویر، یعنی تنظیم عدسی دوربین؛ به منظور ارائه شفاف ترین تصویر ممكن از موضوع مورد نظر.

غیرممكن است بتوان از جسمی كه نقطه های مختلف آن دارای فواصل متفاوتی در عمق است تصویری صددرصد واضح بدست آورد. معمولاً وقتی تنظیم فاصله برای نقطة خاصی صورت می گیرد، تنها تصویر همان نقطه كاملاً واضح خواهد بود. تصاویر مربوط به نقاط جلو و عقب نقطه اصلی واضح نیستند. هرچه فاصله نقاط مذكور از نقطه اصلی بیشتر باشد ناواضحی آنها بیشتر خواهد  بود. اما برای چشم انسان، تحت شرایط خاصی تا حدودی ناواضحی تصاویر نقاط جلو و عقب قابل تشخیص نیست و آنها را نیز واضح خواهد دید.

تصویر، زمانی در كانون عدسی تشكیل می شود كه جسم در بی نهایت باشد. در فواصل نزدیك تر، تصویر رفته رفته از سطح كانونی یا به عبارتی از سطح ماده حساس فیلم – در دوربین های ویدئویی از سطح ماده حساس فیلم – در دوربین های ویدوئی از سطح لامپ تصویر دوربین – دور می شود. جهت انطباق مجدد تصویر بر فیلم (یا لامپ دوربین) باید فاصله عدسی تا سطح فیلم – لامپ – را افزایش دهیم این عمل در اصطلاح به «فوكوس» كردن یا فوكوس كشیدن متداول است.

تغییر فاصلة عدسی؛ جهت كانونی یا وضوح كردن تصویر، حركت مكانیكی كمابیش ساده ای است كه به روشهای گوناگون صورت می گیرد. در دسته ای از دوربین ها، این كار به كمك حلقه، واضح سازی روی عدسی انجام می شود.

در گروهی دیگر، عدسی برروی ریل و یا وسیله ای نظیر آن جلو و عقب می رود و در گونه ای مشخص از دوربین های عكاسی، كانونی كردن تصویر یا ثابت ماندن عدسی و تغییر مكان فیلم صورت می گرد. این شیوه در اكثر دوربین های تلوزیونی نیز اعمال می شود منتها در این دوربینها به جای فیلم، لامپ تصویر جابجا می شود. در عدسی فاصله كانونی ثابت، تنظیم وضوح تصویر مستلزم تغییر فاصله عدسی و لامپ دوربین است، در حالیكه در عدسی زوم، تنظیم وضوح با جابجایی و تنظیم عناصر داخل عدسی انجام می شود.

در سالهای اخیر، پاره ای از شركتهای تولید كنندة عدسی و دوربین ها موفق به عرضه عدسیهای خودكانونی كننده شده اند. در این عدسیها می توان تصویر را به صورت خودكار واضح كرد.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : وضوح تصویر عکاسی , کانون عدسی , تنظیم عدسی دوربین , شفاف ترین تصویر , عدسیهای خودکانونی كننده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر