امروز: یکشنبه 6 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص

دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 30 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

فوتبال

شایعترین آسیبهای ورزشی در رشته فوتبال كدامند؟

هر رشته ورزشی نمای ویژه ای از آسیبها را نشان می دهد . اكثریت آسیبهای فوتبالیستها شالم آسیبهای نسج نرم ( تاندون و عضله ) و مفصلی هستند. كوفتگیها، پیچ خوردگیها( بویژه درمچ پا) و كشیدگی های عضلانی 75% كل آسیبها را شامل می شوند . ایین آسیبها غالبا در اندام تحتانی رخ می دهند، كه تقریبا 60% یا بیشتر از كل آسیبهای فوتبال را شامل میشوند . مفاصلی كه اغلب اوقات درگیر می شوند زانو و مچ پا هستند . البته ورزش فوتبال مصون از آسیبهای تنه .سر و اندام فوقانی نیست. آسیب كمر ممكن است در مقایسه با آسیب عضلانی اندام تحتانی بیشتر به دور ماندن ورزشكار از صحنه رقابتها منتهی شود آسیب صورت می تواند در اثر برخورد آرنج یا سر بازیكن حریف در نبردهای هوایی عاض شود. ضربه مغزی در مورد آخر یك خطر محسوب می شود. برخی آسیبها باعث بروز تغییراتی در قوانین باز ی اجرای آنها توسط داور شده اند. از آن جمله استفاده از آرنجها در لیگ فوتبال انگلیسی ( فصل 1994) و تكل از پشت در جام جهانی 1994) ممنوع اعلام گردیدند.

كشتی

آیا تفاوتی در میزان بروز شدت آسیب های زانو دركشتی گیران با سایر ورزشكاران وجود دارد؟

میزان بروز آسیب های زانو در كشتی گیران بالا است ( تقریبا مثل فوتبال ) ، اما شدت آن كمتر است، احتمالا به دلیل حركات پیچشی و خم شدن بیش از حد زانوها ، آسیب منیسك ( خصوصا قسمت خارجی آن) در این ورزش از همه رشته های دیگر شایعتر است .

شایعتر ین محل آسیب در كشتی گیران كجاست و اصولا مكانیسم آسیب در ورزش كشتی شامل چه مواردی است؟

زانوها بیشترین احتمال آسیب را دارند. اگر چه صدمات شانه ، سر و گردن هم به طور معمول مشاهده می شوند . در كل تماس مستقیم با حریف یا تشك كشتی ، ضربات مستقیم به سر و صورت تحت فشار قرار گرفتن یا كشیده شدن گردن و شانه ، برخورد زانو در هنگام زیر گیری یا افتادن روی تشك ازجمله علل آسیب در ورزش كشتی می باشند.

والیبال

شایعترین آسیب مزمن در والیبالیست ها را نام ببرید ، آیا آسیب های شایع دیگری هم وجود دارند؟

التهاب تاندون كشككی شایعترین آسیب مزمن است كه به صورت درد و التهاب در قطب تحتانی كشكك در محل اتصال تاندون كشكك نمود پیدا می كند. كندرومالاسی كشكك( نرم شدن غضروف آن و مستعد شدن به سائیدگی و آسیب مفصل ) ، بیماری Osgood-Schlatter‌ ( كنده شدن یا التهاب قسمتی از توبروزیتة استخوان تیبیا در اثر كشیده شدن های مكرر توسط عضله چهار سر رانی كه به این ناحیه اتصالدارد ) و نیز سندرم درد كشككی - رانی هم از سایر آسیب های شایع هستند.

ورزش های رزمی

چگونه می توان از میزان بروز آسیب در ورزش های رزمی كاست ؟

استفاده از پوشش های محافظتی نقش موثری در كاهش میزان بروز صدمات ایفا میكند. این پوشش ها برای ساعد ، دست ها ، قفسه سینه ،

گونه ها و پا در دسترس هستند. حتی محافظ دهانی برای حفاظت از دندانها و پوششی برای محافظت از دندانها و پوششی برای محافظت از بیضه ها نیز وجود دارد.

در این ورزش ها چه نوع آسیبهایی بیشتر مشاهده میشوند؟

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : آسیب شناسی رشته های ورزشی , رشته خاص , آسیب والیبال , آسیب فوتبال , آسیب کشتی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر