امروز: دوشنبه 30 دی 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق اهمیت شناخت ورزشکار از آسیب های ناشی از ورزش

دانلود تحقیق اهمیت شناخت ورزشکار از آسیب های ناشی از ورزش دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 37 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

ورزش و بخصوص ورزشهای قهرمانی ، با خطر و آسیبهای گوناگون توام است و فوتبال بعنوان رشته ورزشی گروهی و پربرخورد از این امر مستثنی نمی‏باشد شناخت انوع صدمات ورزشی در ورزشكاران از اهمیت خاصی برخوردار است

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

مقدمه

ورزش و بخصوص ورزشهای قهرمانی ، با خطر و آسیبهای گوناگون توام است و فوتبال بعنوان رشته ورزشی گروهی و پربرخورد از این امر مستثنی نمی‏باشد شناخت انوع صدمات ورزشی در ورزشكاران از اهمیت خاصی برخوردار است . داشتن اطلاعات و آمار دقیق در ارتباط با میزان شیوع و انواع صدمات ، می‏تواند مربیان و ورزشكاران را در انجام اقدامات لازم به منظور جلوگیری و یا كاهش وقوع آسیب یاری نماید.

در كشور ما فقدان اطلاعات دقیق و مبتنی بر واقعیات درباره آسیبها بخصوص در سطح قهرمانی و حرفه‏ای به چشم می‏خورد .‌بر همین اساس محقق در تحقیق حاضر سعی نموده تا با هدف بررسی و توصیف صدمات و آسیبهای ورزشی در رشته فوتبال بین بازیكنان سه تیم برتر شهرستان تبریز اطلاعات آماری دقیق و واقعی ارائه نماید . نمونه آماری شامل 90 نفر ( 30 نفر از هر تیم ) و ملاك انتخاب داشتن حداقل دو سال سابقه شركت در لیگ بوده است . در این راستا محقق ،‌انواع آسیبهای كلی ( آسیبهای مفصلی ،‌عضلانی ، تاندونی ، پوستی و استخوانی) و جزئی و همچنین میزان آسیب پذیری اندامهای مختلف را با توجه به ویژگیهای فردی و تمرینی مؤثر در آسیب پذیری افراد مورد بررسی قرار داده است . اهم نتایج بدست آمده عبارتند از:

-آسیبهای عضلانی ـ تاندونی با 54/39 درصد شایع‏ترین و آسیبهای استخوانی با 63/4 درصد كم شیوع ترین آسیب دیدگی شناخته شده‏اند.

-اندام تحتانی با 25/64 درصد بیشترین و تنه و ستون فقرات با 52/5 درصد كمترین میزان آسیب دیدگی را داشته‏اند.

-مج پا با 61/21 درصد بیشتری میزان آسیب‏دیدگی را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن زانو با 56/11 درصد و ساق پا با 04/11 درصد و انگشتان پا با 09/8 درصد در رده‏های بعدی قرار دارند.

-ضربدیدگی و كوفتگی با 70/25 درصد شایع‏ترین و شكستگی باز با 15% درصد كم شیوع‏ترین نوع آسیب دیدگی گزارش شده است.

-پیچ خوردگی با 90/59 درصد ، ضرب دیدگی و كوفتگی با 52/66 درصد ، زخم پوستی با 29/82 درصد و ترك خوردگی و موبرداشتگی با 43/71 درصد به ترتیب شایع‏ترین نوع آسیب مفصلی ، عضلانی ـ تاندونی ، پوستی و استخوانی شناخته شده‏اند.

-عدم آمادگی جسمانی ،‌گرم نكردن بدن ،‌تكل و برخورد بین بازیكنان ،‌كیفیت نامناسب زمینها و امكانات ورزشی و عدم استفاده از وسایل ایمنی مهمترین علل ایجاد آسیــب دیدگی قلمداد شده‏اند.

-نتایج حاصله از آزمون فرضیه‏ها نشان داد كه بین سابقه ورزشی و میزان صدمات كل بدن بازیكنان رابطه معنی‏داری وجود دارد

برای اسكی آماده شویم!

اسكی جدای از ورزش، هنر پرطرفدار و زیبایی است، كه می‌تواند در ارتقای سطح سلامتی و شادابی افراد، ایفای نقش كند.

با از راه رسیدن فصل سرما، انتظار طرفداران و علاقمندان ورزش اسكی به سر می‌رسد و بعد هفت هشت ماه وقفه، وزرش آنها مجدد از سر گرفته می‌شود؛ اما مشكل دقیقاً همین جاست.

بیشتر طرفداران اسكی افرادی هستند كه بیش از هفته‌ای یك یا دو روز فرصت پرداختن به این ورزش مفرح را ندارند و از طرفی فاصله‌ی چند ماهه‌ای كه در میان فصل اسكی وجود دارد، باعث می‌شود تا اغلب ورزشكاران از فرم ایده‌آل خود خارج شوند.

این وقفه‌های متناوب كوتاه و بلند، باعث می‌شود تا بدن و عضلات بطور نامنظم تحت فشار قرار گیرند و همین موضوع مسائلی را در پیش دارد:

  • احتمالاً گرفتگی عضلانی هر بار پس از اسكی، بخصوص اولین روز بعد از وقفه‌ی طولانی وجود خواهد داشت؛

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : اهمیت شناخت ورزشکار , آسیب های ناشی از ورزش , آسیب ورزشی , ورزشکار و آسیب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر