امروز: جمعه 4 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق شناخت زبان بدن

دانلود تحقیق شناخت زبان بدن دسته: هنر و گرافیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 22 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

شناخت زبان بدن، به عنوان بخشی از تخصص‌های روان شناسی اجتماعی، در رسیدن به موفقیت نقش به سزایی را ایفا می‌نماید

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

شناخت زبان بدن، به عنوان بخشی از تخصص‌های روان شناسی اجتماعی، در رسیدن به موفقیت نقش به سزایی را ایفا می‌نماید. در معامله‌های تجاری، در تاثیر گذاری بر افراد، مجاب كردن مشتری به خرید، متقاعد سازی دیگران و مواردی از این دست، دانستن زبان بدن و آگاهی از اصول روان شناختی حاكم بر آن، (به خصوص در انتقال پیام) به شما در رسیدن به اهداف تان كمك می‌كند.

كلام ما یك پیام است، همانطور كه نوشتة ما، نقاشی‌ها، عكس‌ها و یا اشاراتی كه در صحبت ها استفاده می‌كنیم همة اینها پیام هستند، كه به صورت رمزها با محتوای مناسب به نحوی ارائه می‌شوند. مثلاً : ممكن است شما با فردی شروع به صحبت كنید و ببینید كه رنگ رخسار او به تدریج سرخ می‌شود. از این سرخ شدن صورت او نیز پیامی دریافت می‌كنید.

انتقال پیام به مخاطب از جمله وظایف مهم برای ایجاد كنندة اثر است.

در ابتدای پرتره نگاری روان شناختی، تمركز عكاسان بر شخصیت موضوع كمتر بود و بیشتر به حالت خاصی برای جلب نظر دیگران و كمال مطلوب، زیبایی بود (عكاسی دلفریب)، بسیاری از عكاسان جدی مخالف این امر بودند و در پرتره نگاری روان شناختی وظیفه عكاسی را بیان زمینة روانی چهره می‌دانستند.

درك اینكه چهره چگونه شخصیت فرد را می‌نمایاند در بررسی پرتره روان شناختی مهم است و به موازات گسترش عكاسی پرتره، تمایل به عكاس از موضوع در محیط واقعی خود افزایش یافت، این امر تا حد زیادی امكانات ایجاد سبك را فراهم كرد، طوری كه هر عكاسی طریقی را كه بیشتر مناسب وی بود به كار می‌برد (یوسف كارش). استفاده از زمینه‌ای با صفحات و علائم مشخص، مفهوم اساسی دیگری را در عكاسی مدرن پدید آورد و سمبولهای خاص در ارائه پیام نقش حیاتی را ایفاء كردند.

شناخت عكاسی روان شناختی محیطی علاوه بر دانستن روان شناسی افراد و زبان بدن باید سمبولهای خاص و تركیب آنها برای ارائه پرتره روان شناختی را با اهمیت دانست.

در این مقال، عكاسی پرتره روان شناختی، خبرنگار به نگارش درآمد تا بخشی از این شغل كه وظیفه انتقال پیام به مردم را دارد، حاصل شود.

حالت چهره :

بخش مهمی از اطلاعات مربوط به احساسات مردم نسبت به یكدیگر از چهرة آن‌ها به دست می‌آید، طرز برخورد آنها با هم به روشنی می‌تواند نشان دهد كه آنها چه احساسی نسبت به یكدیگر دارند (خوشی یا ناخوشی، علاقه یا بیزاری و ترس یا خشم).

اغلب چهره‌ی افراد، اولین قسمتی از بدن است كه جلب توجه می‌كند. بنابراین حالت آن در ارتباط‌های افراد با یكدیگر خیلی مورد توجه قرار می‌گیرد. و بیشتر مواقع ما شخصیت و قضاوت‌هایی را كه در مورد افراد داریم (مثل، جذابیت، خوش برخوردی و ...) را از روی چهره افراد انجام می‌دهیم.

ما می‌توانیم از طریق صورت‌مان صحبت كنیم، همچنین زمانی كه كلمات مناسب نیستند، از حالت‌های چهره‌مان در ارتباط استفاده می‌كنیم. در ضمن با حالت‌های چهره می‌توانیم به افراد بفهمانیم كه یك لغزش اخلاقی داشته‌اند در
كارخانه های شلوغ و پر سر و صدا، كلمات كمتر استفاده می‌شوند و به جای آن حالت‌های مختلف چهره می‌تواند جایگزین پیام‌های كلامی شوند.

حالات چهره می‌توانند اثر پیام‌های كلامی را تقویت كنند. مثلاً در یك جمع رسمی وقتی كه دو فرد مخالف در حال مكالمه‌ای مؤدبانه هستند، چهره‌ی سردشان نشان می‌دهد كه آنها چندان با هم خوب نیستند. واضح است كه در آن زمان به هم چه می‌گویند، زیرا چهره‌شان نقش اصی را در بیان احساسات‌شان روی چهره با اطمینان زیادی تصدیق نماید، وجود دارد. با این وجود، بدون شك چهره نه تنها در بیان احساسات نقش دارد، بلكه در بیان درجه‌ی احساس نیز نقش به سزایی دارد.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : شناخت زبان بدن , زبان بدن , حالات چهره , نقش ارتباط کلامی , نقش ارتباط غیر کلامی , لمس كردن و تماس بدنی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر