امروز: دوشنبه 30 دی 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها

دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها دسته: حسابداری
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 879 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 57

حسابرسی سرمایه گذاری وجوه نقد ترازنامه

قیمت فایل فقط 11,440 تومان

خرید

مقدمه

وجوه نقد تنها حسابی است که تقریبا کلیه حسابه­ ها را تحت تاثیر قرار می­دهد. حسابرسی از مانده وجوه نقد به میزان زیادی به نتایج به دست آمده از سایر حسابها بستگی دارد. با توجه به اینکه حساب موجودی نقد دارای گردش بسیار زیادی است، علی رغم اینکه این گردش در رسیدگی به سایر حساب­ها رسیدگی می­شود و صاحبکار نیز معمولا روش­های کنترلی را در این خصوص به کار می­گیرد (مثل مغایرت گیری حساب بانک) اما به دلیل ماهیت نقدینگی و مستعد سوء استفاده بودن این حساب، حتی زمانی که مانده پایان دوره وجه نقد کم اهمیت باشد نیز مورد توجه حسابرسان قرار می­گیرد. اهداف عمده حسابرسی از وجوه نقد وجود و مالکیت، کامل بودن، ارزیابی ریسک ذاتی و ارائه و افشاء مناسب است هدف ارزشیابی به دلیل این که این مورد در خصوص وجوه نقد کمتر مصداق پیدا می­کند در نظر گرفته نشده است.

حسابرسان ممکن است ریسک تقلب مربوط به معاملات نقدی را نیز شناسایی نمایند. در این راستا حسابرسان باید درک مناسبی از برنامه ها و کنترل­های مدیریت جهت به حداقل رساندن ریسک تقلب را داشته باشند و چگونگی به کارگیری این کنترل­ها را باید در جریان عملیات آزمون کنند.

وجوه نقد

مطابق با استاندارد حسابداری شماره 2 با عنوان صورت جریان وجوه نقد «وجه نقد به موجودی نقد و سپرده ­های دیداری نزد بانک ها و موسسات مالی اعم از ریالی و ارزی (شامل سپرده­های کوتاه مدت بدون سررسید) اطلاق می­شود». در این تعریف چک های مدت دار دریافت شده، سپرده­های نزد یک کارگزار امین جهت معاملات خاص، تمبر اوراق بهادار وجوه مسدود شده بانکی برای مقاصد خاص و اضافه برداشت بانکی تحت عنوان وجوه نقد به حساب نمی­ آیند.

هم چنین طبق همین استاندارد معادل وجه نقد نیز در تعریف وجوه نقد نمی­گنجد. معادل وجه نقد به سرمایه گذاری های کوتاه مدت سریع التبدیل به وجه نقدی اطلاق می­شود که احتمال خطر کاهش در ارزش آن ناچیز باشد، به سهولت قابل تبدیل به وجه نقد باشد و سررسید آن بیش از سه ماه از تاریخ تحصیل نباشد.

موجودی نقد در سمت راست ترازنامه بعنوان اولین دارایی (نقدترین دارایی) نمایش داده می شود. در یادداشت های توضیحی صورت های مالی، اجزاء موجودی نقد به تفکیک موجودی صندوق، موجودی نزد بانک­ها، تنخواه گردان­ها و وجوه در راه طبقه بندی می­شود. موجودی نزد بانک­ها، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بدون سررسید دیداری نزد بانک ها را نیز شامل می­شود.

اکثر واحدهای تجاری جهت سهولت در انجام پرداخت­های جزئی مقداری وجه نقد بعنوان تنخواه گردان در اختیار اشخاص می گذارند. هر چند در واحدهای تجاری بزرگ معمولا دستورالعمل­های مجزایی برای تنخواه گردان وجود دارد که این دستورالعمل مشتمل بر سقف تنخواه، حداکثر مبلغ پرداختی به تنخواه گردان­ها و حداکثر مهلت تعیین شده جهت تحویل اسناد هزینه می باشد ولی به طور کلی تخصیص وجه نقد به تنخواه گردان بستگی به حجم فعالیت های واحد تجاری و گستردگی آن دارد.

و در ادامه داریم:

برنامه حسابرسی وجوه نقد

الف: اهداف رسیدگی

ب: اجرای آزمون­های حسابرسی

رسیدگی به حساب موجودی صندوق

روش معکوس

انقطاع زمانی دریافت ها و پرداخت های نقدی

حسابرسی سرمایه ­گذاریها

الف:   اهداف رسیدگی

ب: آزمون­های حسابرسی

رسیدگی به اوراق بهادار موجود در شرکت و قراردادهای آنها

رسیدگی به اوراق بهادار موجود در شرکت و قراردادهای آنها

فایل پاورپوینت 57 اسلاید

قیمت فایل فقط 11,440 تومان

خرید

برچسب ها : حسابرسی , سرمایه گذاری , وجوه نقد , ترازنامه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر