امروز: چهارشنبه 9 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق طراحی سیستم های هیدرولیک

دانلود تحقیق طراحی سیستم های هیدرولیک دسته: مکانیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 206 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

طراحی ، سیستم های هیدرولیک ، هیدرولیک ، پرسهای هیدرولیكی ،

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

پرسهای هیدرولیكی

پرسهای هیدرولیك نیروی خود را از حركت یك پیستون در داخل یك سیلندر به دست می آورند. این حركت زمانی ایجاد میشود كه یك سیال تحت فشار وارد محفظه سیلندر شود. وضعیت سیال توسط پمپ و شیرهائی جهت افزایش، كاهش و یا حفظ فشار به صورت مورد نیاز درآمده و میتواند نیروی لازم برای به حركت درآوردن پیستون را فراهم كند. بنابراین نیروی موجود در پرس هیدرولیك با حداكثر فشار موجود در سیلندر تعیین میشود.

پرسهای هیدرولیك قادرند تناژ كامل خود را در هر وضعیتی از حركت سیلندرها به قطعه كار اعمال نمایند. همچنین طول حركت سیلندرها را میتوان در هر حدی از مسیر حركت محدود ساخت. این در حالی است كه در پرس های مكانیكی تناژ كامل را تنها در انتهای مسیر حركت ضربه زدن میتوان كسب نمود. همچنین مسیر حركت ضربه زدن در این پرس ها مقدار ثابتی است.

ویژگیهای پرسهای هیدرولیك را به صورت ذیل میتوان خلاصه نمود:

 • تغییر و تنظیم سرعت كورس در حالت ایجاد نیروی ثابت
 • تنظیم نیروی وارده به میزان مورد نیاز
 • اندازه گیری و كنترل الكترونیكی نیروی وارده طی فاصله كورس

تناژ پرس

تناژ یك پرس هیدرولیكی عبارت است از حداكثر نیروئی كه سیلندر اصلی آن میتواند به قطعه كار اعمال نماید. معمولاً برای تعیین تناژ مورد نیاز پرس باید روی رفتار قطعه كار و فرآیند اعمالی روی آن مطالعه نمود. برای مثال در برشكاری ورق، جنس آن و سطح برش نقش مهمی را در حداكثر نیروی لازم برشكاری ایفا میكنند. در پرس كمپاكت پودر، نوع پودر، دانسیته و استحكام نهائی قطعه فاكتورهای مهم تعیین كننده حداكثر نیروی مورد نیاز میباشند.

تعیین فشار كاری سیستم

برای تعیین سطح فشار در یك سیستم هیدرولیك باید در نظر داشت كه با بالا بردن فشار میتوان از المانهای هیدرولیكی كوچكتری برای رسیدن به تناژ مورد نظر، استفاده نمود. همچنین قطر لوله ها را میتوان كوچكتر انتخاب نمود. در نتیجه، هزینه ساخت پرس كاهش می یابد. از طرف دیگر با افزایش فشار، روغن در سیستم زودتر داغ میكند، نشتی ها بیشتر و اصطكاك و سایش نیز افزایش می یابد. در نتیجه فاصله انجام سرویس ها باید كوتاهتر شود. همچنین نویز و پیكهای فشاری نیز افزایش یافته و خواص مطلوب دینامیكی سیستم كاهش می یابد.

در مجموع پس از برآوردهای اولیه نوع كاركرد پرس، برای دستیابی به یك شرایط مطلوب كاری انتخاب یكی از فشارهای 160, 100 یا 200 bar معمول میباشد.

اجزاء اصلی سیستم هیدرولیك پرس

سیستم هیدرولیك پرسها شامل اجزاء اصلی ذیل میباشد:

 • سیلندرهای هیدرولیك
 • پمپ
 • موتور الكتریكی
 • روغن هیدرولیك
 • لوله و اتصالات
 • شیرهای راه دهنده روغن
 • شیرآلات كنترل دبی و فشار روغن
 • مخزن روغن

در ادامه نكات مهم مربوط به طراحی، انتخاب و تعیین نوع المانهای هیدرولیك شرح داده میشود:

نحوه انتخاب سیلندرهای هیدرولیك

در انتخاب سیلندرهای هیدرولیك موارد ذیل باید در نظر گرفته شود:

1-حداكثر فشار كاری سیستم

رنج فشار كاری استاندارد برای المانهای هیدرولیك به صورت 600bar,500,400,315,250,200,160,100,63,40,25  میباشد. با اینحال سازنده های مختلف بعضا رنجهای محدودتر یا متنوع تری را انتخاب میكنند. برای مثال ركسروت محدوده فشار كاری سیلندرهای خود را به صورت 350bar,250,105  قرار داده است. فشارهای مذكور حداكثر فشاریست كه مصرف كننده مجاز است به سیلندر اعمال نماید.

2-قطر پیستون و میله پیستون

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : طراحی سیستم های هیدرولیک , هیدرولیک , پرسهای هیدرولیكی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر