امروز: جمعه 4 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق سیستم فروش شركت تحت وب

تحقیق سیستم فروش شركت تحت وب دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 35 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 43

سیستم فروش شركت تحت وب نرم افزارهای استفاده شده Access ، HTML ، ASP و SQL

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

مقدمه ای بر بانك اطلاعاتی اكسس 3

تاریخچه مختصر پایگاه داده ها 4

شناخت پایگاه داده های اكسس (Access) 4

معرفی موضوعات برنامه اكسس 6

طرح ریزی یك پایگاه داده ها 7

مقدمه ای بر HTML و طراحی وب 8

مقدمه ای بر Active Server Pages 10

Active Server Pages چیست؟ 10

آشنایی با مدل Client –Server 12

اسكریپتهای client –side و اسكریپتهای server side 16

مقدمه ای بر نحوة ایجاد پایگاه داده ها 18

ایجاد جداول 19

جدول Customer : 19

جدول factor 19

جدول prifactor 20

جدول project 20

جدول Capacitor 21

جدول C2P 22

جدول C2F 22

Relation Ship 22

ایجاد ارتباط بین جداول (Relation ship) 22

ایجاد Query ها 24

صفحه Glogbal . asa 31

session-on start 32

Session –on End: 32

صفحه index.asp 33

صفحه Customer. Asp 33

موضوع :

سیستم فروش شركت تحت وب

نرم افزارهای استفاده شده :

Access ، HTML ، ASP و SQL

مقدمه ای بر بانك اطلاعاتی اكسس


تاریخچه مختصر پایگاه داده ها

سیستمهای پایگاه داده ها برای ذخیره كردن اطلاعات به كار می رود.

هم سیستمهای بزرگ زررواسیون شركتهای هواپیمایی و هم دفترچه تلفنی كه درجیب شما قراردارد پایگاه دادها محسوب می شوند زیرا از آنها برای ذخیره كردن داده ها و بازیابی اطلاعات استفاده میشود. تا چندین سال پیش سیستمهای بزرگ پایگاه داده ها تنها بر روی كامپیوترهای بزرگ (main frame) كار می كردند. به همین دلیل طراحی پیاده سازی ونگهداری آنها بسیار پر هزینه بود. با به بازارآمدن كامپیوتر ها شخصی (personal computer) قدرتمند و ارزان قیمت فعلی اینك برنامه نویسان می توانند نرم افزارهای لازم برای جمع آوری و ارائه اطلاعات را با هزینه های اندك و در زمان كوتاه تولید كنند.

شناخت پایگاه داده های اكسس (Access)

به طور كلی پایگاه داده مجموعه ای از انواع اطلاعات می باشد. برنامه اكسس پایگاه داده های نسبتا ساده و آسانی را ایجاد میكند. «جدول (table) به محفظه الكترونیكی گفته می شود كه برنامه اكسس برای نگهداری داده های شما آن را ارائه می دهد. شكل 1-1

هر جدول (Table ) از سطرها و ستون ها تشكیل می شود. برنامه اكسس مدخل پایگاه داده ها (مثلا هر یك از كارمندان یا فقره موجودی) را در سطر مختص به خود ذخیره می كند. هر سطر یك سابقه record به حساب می آید و هر سابقه شامل اطلاعات خاصی مربوط به یك شخصی مكان و غیره می باشد.

هر سابقه به بخش های مجزایی از اطلاعات تقسیم می شود و هر یك از بخش ها میدان fied نام دارد.

در جدول هر میدان ستون جداگانه ای دارد و دارای بخش های مختلفی از اطلاعات می باشد كه با هم جمع می شوند و تشكیل سابقه خاصی را می دهند مثلا last name یك میدان است همه نام های خانوادگی موجود در كل جدول در همان ستون به عنوان میدان last name شناخته می شوند.

برنامه اكسس نوع خاصی از پایگاه داده ها به نام پایگاه داده های رابطه ای (relational DataBase) می باشد این پایگاه داده ها اطلاعات را به زیر مجموعه‌های جداگانه تقسیم می كند . هر زیر مجموعه اطلاعات برای هدف خاصی گروه بندی می نماید (نظیر اطلاعات در مورد مشتری تقاضای فروش كالا) . در برنامه اكسس این زیر مجموعه ها در جدول های جداگانه ای نظیر آنچه قبلا توضیح دادیم قرار دادند.

برنامه اكسس به شما امكان میدهد رابطه ای بین جدول ها برقرار نمایند. این رابطه ها مبتنی بر میدانی هستند كه برای هر دو جدول مشترك می باشد. هر یك از این جدول ها دارای میدانی به نام كلید اولیه می باشند.

كلید اولیه هر سابقه ركورد رامنحصرا در جدول شناسایی می كند. بنابراین میدان كلید اولیه primarykey معمولا میدانی است كه عدد منحصر بفردی به هر سابقه اختصاص میدهد این عدد در جدول مضاعف نمی باشد به قول معروف unique یعنی یكتا می باشد.

مثلا ممكن است جدول customer دارای میدان ID باشد كه هر مشتری را با عدد منحصر بفردی شناسایی می كند. همچنین ممكن است جدولی در اختیار داشته باشید كه شامل انواع محصولات شركت شما باشد وهمچنین می توانید جدولی در اختیار داشته باشید كه شامل اجناس شما در انبار باشد كه در اینصورت بین جدول project كه شامل انواع محصولات شركت و جدول انبار كه شامل اجناس شركت می باشد ارتباط برقرار می باشد.

برای اینكه جدول projectبا جدول capacitor را بتوانیم پیوند (link) دهیم می‌بایست field میدان projectID درجدول capacitor موجود باشد.

بدین ترتیب متوجه می شوید كه حتی پایگاه داده های ساده كه از جدول های متعددی تشكیل شده نیز با هم رابطه دارند.

معرفی موضوعات برنامه اكسس

جدول tableفقط یكی از انواع از موضوعات موجود در برنامه اكسس می باشد همچنین شما می توانید در برنامه مزبور با برگه ها forms پرس و جوها Quries و گزارش reports نیز كار كنید

·یك برگه برای وارد كردن ویرایش و مشاهده داده های یك جدول و سابقه ركورد در یك زمان استفاده می شود.

·یك پرس‌وجو به شما امكان میدهد تا سئوالاتی را از پایگاه داده ها بپرسید. از پاسخ پرس و جو میتوانید برای دستكاری داده های موجود در جدول استفاده نمائید نظیر حذف سابقه ها یا مشاهده داده ها موجود درجدولی كه فقط ملاك های شخصی دارند.

·یك گزارش به شما امكان می دهدكه اطلاعات پایگاه های داده های موجود در یك قالب را خلاصه نمائید تا برای چاپ مناسب گردند.

به طور كلی هر یك از موضوعات مزبور روشهای مختلفی برای مشاهده و دستكاری داده های جدول به شما ارائه می دهند.

طرح ریزی یك پایگاه داده ها

وقتی پایگاه داده های جدیدی را ایجاد می كنید ، احتمالا می خواهید مطمئن شوید كه آن پایگاه داده ها ،‌نه تنها برای رفع نیاز مدخل داده های شما بلكه برای مشاهده گزارش گیری از داده هایی كه درجدول های مختلف نگهداری می شوند و در واقع پایگاه داده ها را به وجود می آورند طراحی شده است . پیش ازایجاد پایگاه داده ها كمی وقت صرف طرح ریزی آن نمائید و سپس پایگاه داده ها را پیاده سازی نمائید زیرا كه اگر طرح ریزی مناسب برای پایگاه داده ها نداشته باشید در هنگام پیاده سازی با مشكل مواجه خواهید شدكه پس از اینكه پایگاه داده ها را طراحی می كردید می توانید این پایگاه داده را در اختیار نرم افزارهای دیگری قرار داد مثلا میتوانید از پایگاه داده اكسس در كنار زبانهای برنامه نویسی visual c++ وvisal Basic,Delphi و غیره استفاده و یا اینكه از پایگاه داده اكسس كه موضوع پایگاه داده پروژه ماست در كنار زمانهای برنامه نویسی اینترنت مثل PHP یا ASP, HTML و غیره استفاده كرد كه البته زبان HTML قادر به دسترسی به ركوردهای یك پایگاه داده را بصورت پویا نداردبه قول معروف مثلا اگر بخواهیم ركورد جدیدی را به پایگاه داده اضافه كنیم HTML قادر به انجام این كار نیست چرا كه یك زبان برنامه نویسی اینترنت ایستا است ولی ASP از طریق تعریف اشیا CONNECTION و سپس Record set می تواند ركوردهای موجود در پایگاه داده ها را تحت ثاثیر قرار دهد.


مقدمه ای بر HTML و طراحی وب

یادگیری HTML بسیار آسان است. متون HTML یا همان صفحه وب را می توان با هر ویرایشگری كه بتواند فایل را با پسوند HTML یا HTM ذخیره كند ایجاد كرد. HTML كدهای مخصوصی به نام TAG برای ایجاد موارد زیر دارد:

·قراردادن تصاویر و متون در محلی كه باید نمایش داده شوند.

·مرتبط كردن متون و تصاویر با صفحات دیگر به نحوی كه كاربر بتواند با یك كلیك بر روی آنها به مكانهای مختلف برود.

·قراردادن صوت و ویدئو و اپلت های مختلف برای فعال كردن قسمتهای مختلف صفحه و غیره .

در نهایت صفحه وب ایجاد شده می تواند با استفاده از پروتكل اینترنتی ((Hyper Text Transfer Protocol) د راینترنت منتقل شده واطلاعات خود را به تمامی كاربران نمایش دهد.

در حقیقت نحوه كار این پروتكل بطور ساده بدین صورت است كه ابتدا متون صفحه وب نمایش داده میشود وسپس تصاویر قسمتهای دیگر صفحه كامل می‌شوند.

قالبهای تصویری كه در وب استفاده می شوند معمولا فایلهای Gif هستند. این فایلهادارای حالت رنگی شاخص دار (indexed color) هستند كه می توانیم با آن بطور محسوسی ظرفیت فایل را كاهش دهیم ودر عین حال كیفیت تصویر تغییر چندانی نمیكند. برای اینكار ازنرم افزارهای گرافیكی مانند photoshopاستفاده كنیم .

علاوه بر حالت رنگی شاخص دار قالب gif می تواند شفافیت یا Transparency را نیز ذخیره كند كه در طراحی صفحه وب بسیار كاربر دارد. برای ساخت تصاویر متحرك Gif Animation نیز از قالب Gif استفاده میشود. در یك تصویر متحرك تعدادی اسلاید با فاصله زمانی معین نمایش داده می شوند تا در نظر بیننده متحرك جلوه كند. برای ساخت این گونه تصاویر نیز از برنامه Image ready استفاده می شود. قالب تصویر دیگری كه برای انتقال تصاویر در اینترنت استفاده می شود قالب JPG است . JPG نیز فشردگی خاصی را روی تصویر اعمال می كند كه باعث كاهش ظرفیت فایل میوشد و انتقال آن را تسریع می كند.

برای استفاده از صدا در صفحات وب بطور استاندارد از قالب صوتی midi و ra یا RM استفاده می‌شود.

البته نحوه اجرای آن بستگی به ویژگیهای مرورگر شما و نوع ساخت صفحه دارد .

برای استفاده از تصاویر متحرك و فیلم نیز از قالب ویدئویی MPEG استفاده

می شود كه در اینصورت میتوانید فایل را دریافت كرده و استفاده كنید. گاهی اوقات نیز فیلم بصورت یك رشته Stream وارد سیستم شما شده پخش می‌شود.

در نهایت آخرین چیزی كه برای طراحی صفحه وب نیاز دارید ذره ای خلاقیت ونوآوری است تا بتوانید از ابزارهای و روشهای موجود بطور صحیح استفاده كنید و اگر از چگونگی ترجمه كد HTML توسط مرورگرها آگاهی داشته باشید طراحی بهتری انجام می دهید. در حقیقت طراحی صفحه ناشی از خلاقیت و استعدادی هنری افراد است كه چگونه از ابزارها و امكانات برای ایجاد طراحی استفاده ببرند.شامل ورد 43صفحه ای

قیمت فایل فقط 4,400 تومان

خرید

برچسب ها : Access , HTML , ASP , کامپیوتر , نرم افزار , SQL

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر