امروز: پنجشنبه 3 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پروژه طراحی وب سایت املاک

پروژه طراحی وب سایت املاک دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1279 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

در این پروژه از پایگاه داده مبتنی بر SQL Server استفاده شده كه جداول مورد استفاده در آن به شرح زیر می باشد

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

مقدمه

وب، اینترنت، سایت و ... كمتر كسی است كه امروزه با این لغات آشنا نباشد یا حداقل آنها را نشنیده باشد، مفاهیمی كه تا چندی پیش تنها برای افراد محدودی جا افتاده و با معنا بود. اینترنت روز به روز در حال گسترش است و گویی وب، تارهای عنكبوتیش را به همه جای این هستی گسترانده است، اگر چه به كشور ما كمی دیر رو آورده ولی اینجا هم بسرعت در جاده توسعه قدم بر می دارد.

در كشورهای صنعتی، با وجود این پدیده، دیگر كمتر كسی است كه برای خرید روزمره عازم بازار شود، كمتر كسی است كه برای پیدا كردن كتاب مورد نظر خود، كلیه خیابانهای شهر را زیر پا بگذارد، یا برای جابجایی حسابهای مالی خود روانه بانك شود و هزاران هزار فعالیت دیگر كه خروج افراد از منازل یا محل كار خود را از بین می برد كه این خود سر منشاُ میلیاردها میلیارد صرفه جویی مالی و از همه مهمتر صرفه جویی در كالایی كه قیمتی برای آن نیست، زمان .... كه باز متاٌسفانه یكی از عوامل عقب ماندگی كشورهای جهان سوم از جمله كشورمان، عدم توجه به همین طلای نامرئی است.

دانشگاههای یك كشور همیشه سمبل برداشتن اولین قدمها در راه پیشرفت و توسعه می باشد در دانشگاهی كه سالها علم كامپیوتر تدریس می شود، هر دانشجو در شروع ترم باید درگیر كاغذ بازی برای انتخاب واحد و ثبت نام باشد و در پایان هر ترم نیزبا صرف هزینه های مالی و تلف كردن وقت خود، راهی ساختمان دانشگاه می شود تا بتواند استاد خود را بیابد و اعتراض خود را نسبت نمره ی اعلامی به وی ابلاغ نماید و همه این تلفات مالی و زمانی هنگامی به اوج خود می رسد كه بخواهد پروژه یا تكلیفی را تحویل استاد نماید.

حضور به موقع در راٌس ساعت تعیین شده برای تحویل پروژه، ساعتها انتظار برای رسیدن نوبت وی، تجمع در میان سالن مجاور كلاسهایی كه در همان لحظه افراد دیگری مشغول فراگرفتن علم در آنجا می باشند و مشكلاتی از این قبیل...

چرا علیرغم گسترش ارتباطات جهانی كه بواسطه آن امروزه دهكده نامیده می شود و در دانشگاهی كه حدود 10 سال در آن اینترنت تدریس می شود اینچنین مشكلاتی باید وجود داشته باشد؟

امروزه كه هر فردی با داشتن یك خط تلفن و یك كامپیوتر می تواند به اقصی نقاط جهان متصل شود و اطلاعات مورد نیاز خود را برداشت نماید یا دانسته های خود را به دیگران ابلاغ نماید، وجود چنین مشكلاتی مضحك می نماید.

یكی از راههای مفید و مقرون به صرفه در جهت حل مشكلات مذكور، ایجاد یك سایت اختصاصی برای هر كدام از اساتید دانشگاه است. محیطی نرم افزاری بر روی شبكه جهانی اینترنت كه هر یك از مدرسین می توانند اطلاعات مورد نیاز دانشجویان را بدون مراجعه مستقیم آنان در اختیارشان بگذارد.

مفاهیم اولیه برنامه نویسی در دات نت ( بخش اول )

دات نت محیطی جدید بمنظور طراحی، پیاده سازی و اجرای برنامه های کامپیوتری را در اختیار طراحان و پیاده کنندگان نرم افزار قرار می دهد. با استفاده از پلات فرم فوق ، می توان بسرعت اقدام به پیاده سازی نرم افزار نمود.
برنامه های تولیده شده ، امکان استفاده از پتانسیل های محیط Common Language Runtime) CLR ) را خواهند داشت . آشنائی با مفاهیم اولیه برنامه نویسی در محیط فوق ، دارای اهمیت خاص خود بوده و سرعت در استفاده مطلوب از محیط فوق ، را بدنبال خواهد داشت . در مقالاتی که در این زمینه ارائه خواهد شد به بررسی مفاهیم اولیه برنامه نویسی محیط فوق ، خواهیم پرداخت . در این راستا ، در ابتدا با نحوه نوشتن یک برنامه آشنا و در ادامه به تشریح برخی از مفاهیم مهم در این زمینه ، خواهیم پرداخت .

نوشتن یک برنامه در فریمورک دات نت

تمامی زبانهای حمایت شده در دات نت ، از سیستم نوع یکسان ، کتابخانه کلا س فریمورک مشابه و CLR استفاده خواهند کرد . بدین ترتیب، تمامی برنامه های نوشته شده با یکی از زبانهای حمایت شده ، خصایص مشابهی را به اشتراک می گذارند. شاید مهمترین تفاوت قابل توجه در رابطه با زبان های برنامه نویسی حمایت شده در دات نت ، به گرامر هر یک از آنها برگردد . ( در مثال هائی که در این مقاله ذکر می گردد ، از ویرایشگر Notepad ،در مقابل ویژوال استودیو دات نت، استفاده شده است . مثال های ارائه شده به اندازه کافی ساده بوده تا بتوان بکمک آنان با فرآیندهای ترجمه و اجراء ، بسرعت آشنا گردید ).

نوشتن یک برنامه

برای نوشتن یک برنامه ساده در دات نت ، مراحل زیر را دنبال می نمائیم :

  • فاز اول : ایجاد برنامه
  • برنامه Notepad را فعال و پس از درج کدهای زیر آن را با نام Hello.vb ، ذخیره نمائید .

یک برنامه نمونه نوشته شده به زبان VB.NET

Imports System
Public Class MainApp
Public Shared Sub Main( )
Console.WriteLine( "Welcome to .NET Programming " )
End Sub
End Class

vbc Hello.vb

  • فاز دوم : ترجمه و ایجاد یک فایل اجرائی

برای اجراء برنامه ایجاد شده در مرحله قبل ، در ابتدا کمپایلر VB.NET را از طریق خط دستور و بصورت زیر فعال می نمائیم : ( دستور فوق را می توان از طریق خط

  • دستور ویندوز و یا خط دستور موجود در ویژوال استودیو ، فعال کرد )

در ادامه و پس از ایجاد فایل اجرائی (hello.exe ) ، امکان اجرای برنامه فراهم می گردد.

استفاده از Namespace

با استفاده از VB.NET ، می توان به کلاس ها مراجعه و از آنان استفاده کرد . در مثال زیر ، یک نمونه از کلاس System.Io.FileStream ، ایجاد شده است .

Dim aFileStream As System.IO.Filestream

مراجعه به Namespace های مورد نیاز در یک برنامه روشی مناسبتر در این زمینه است . با استفاده از namespace ، ضرورتی به توصیف تمامی مراجعات به کتابخاته کلاس ، وجود نخواهد داشت .

Imports System.IO
.....
Dim aFileStream As Filestream

مثلا" برای دستیابی به اشیاء System ، می بایست از Namespace با نام System در برنامه استفاده گردد. ( Imports) .

تعریف namespace و کلاس

VB.NET ، امکانات حمایتی لازم در خصوص ایجاد Namespace های خاص و کلاس های مربوط به آن را ارائه می نماید. (نکته : مدل زیر یک روش عمومی برای نامگذاری namespace است ) :

CompanyName.TechnologyName
.For Example:
Microsoft.Office

بخشی از فصل آخر


- در قسمت مدیریت مناطق که باز کنید نام منطقه را می خواهد که مثلاً اگر طرقبه را بخواهیم به مناطق خود اضافه کنیم باید از این قسمت استفاده نمائیم.

- در قسمت ثبت ملک جدید نام منطقه را از ما خواسته –

- نوع ملک: که می تواند آپارتمان – ویلا – مغازه – زمین باشد.

- بابت : در این قسمت که بابت مورد معامله را خواسته که فروش یا رهن یا اجاره می باشد قیمت که قیمت مورد نظر را معلوم می کند.

- امکانات : که امکانات ساختمان مورد نظر را در آن قید می کنیم .

- آدرس : آدرس ساختمان را قید می کنیم

- شماره تماس : شماره تلفن صاحب ملک را قید می کنیم.

- نام و نام خانوادگی : که در آن نام صاحب ملک قید می شود

– عکس : عکسی از خانه یا مورد فروش یا اجاره قرار می گیرد.

- لیست املاک : در این قسمت ردیف را از ما خواستید نام و نام خانوادگی، منطقه، نوع ملک، بابت، بعد از آن ما املاکی را که واگذار شده جلوی آن سیستم واگذار کردن را در صورت واگذار شدن تایپ می کند در صورت نیاز به تغییرات در ملک ویرایش را کلیک می کنیم و حذف هم برای مواردی می باشد که فروخته یا رهن و اجاره داده شده استفاده می شود.

- کل املاک : منظور تعداد املاک فروخته یا رهن و اجاره داده شده می باشد.

- املاک واگذار شده فروشی : شناسنامه، نام و نام خانوادگی، منطقه، نوع ملک، بابت، ویرایش و حذف در آن می باشد.

- املاک واگذار شده (رهن) : شناسنامه، نام و نام خانوادگی، منطقه، نوع ملک، بابت، ویرایش و حذف در آن می باشد.

- املاک واگذار شده (اجاره ) : شناسنامه، نام و نام خانوادگی، منطقه، نوع ملک، بابت، ویرایش و حذف در آن می باشد.

- در قسمت بالای صفحه اصلی، جستجوی ملک، ارتباط با ما و مدیریت سایت می باشد.

- با کلیک روی صفحه اصلی پنجره جدیدی باز می شود که املاک واگذار شده را نمایش می دهد که در آن منطقه نوع ملک (زمین، ویلا) و... بابت (فروش ، رهن، اجاره) و قیمت به ریال را مشخص می کند.

- جستجوی ملک : املاک ثبت شده را می توان در منطقه مورد نظر برای فروش، رهن یا اجاره جستجو نمود.

- ارتباط با ما : در این قسمت ارتباط با مدیر توسط این صفحه برقرار می گردد که در آن نام و نام خانوادگی، ایمیل عنوان و توضیحات را خواسته است.

- مدیریت سایت : جزئیات سایت ما را نمایش می دهد.

- برای دستکاری در برنامه قسمت نمایش در منوهای سمت راست کلیک و گزینه View Designer را انتخاب بعد می توان Lable ، text و Buttom و ... را دستکای یا از سمت راست tools انتخاب و به برنامه اضافه نمود و برای تنظیمات آنها مثل رنگ متن ، اندازه و ... می توان از منوهای زیر properties استفاده نمود.

برای دستکاری در کدنویسی هر قسمت برنامه سمت راست زیر منوهای My Admin هر کدام را که کلیک راست کنید و گزینه View Code را انتخاب نمائید وارد قسمت کدنویسی برنامه می شوید و می توانید تغییرات را در آنجا انجام دهید.

برای دسترسی به Data Base برنامه از Server Explorer سمت چپ که باز شد روی منو ابزار Connect کلیک بعد وارد پنجره Add Connection می شویم و از دکمه Chanye گزینه Microsoft SQl Server را انتخاب بعد از دکمه Coutineu اسم و username و password و تایپ کلمه Amlak در Connect to data base که با کلیک روی ((okData Base ها را می توان مشاهده نمود.

برای Connect شدن به Data Bac چهار حالت وجود دارد.

  1. Connection string در قسمت web . config
  2. فایلها xsd (Data set ) در فولدر App – Code / DAL
  3. Data SourceObjyect یا از منو tools --- Connect to Data base
  4. ارتباط بین Object data source و کد برنامه (Grid View Buttom)


 شامل ورد 31صفحه ای

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : طراحی سایت , سایت , وبسایت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر