امروز: شنبه 5 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق ترس در كودكان

دانلود تحقیق ترس در كودكان دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 22 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

همة ما ترس را تجربه كرده ایم ترس هایی كه همیشه با ما همراه بوده اند ترس ، واقعیتی است انكار ناپذیر كه همواره با زندگی انسان پیوندی عمیق داشته است وكوچك وبزرگ هم نمی شناسد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

دنیای شگفت و شیرین كودكان ، با همة لطافت ها و زیبایی ها ، شكننده و آسیب پذیر است . برای ورود به این سر زمین ترد وشكننده ، نیازمند شناخت وآشنایی دقیق وهمه سونگرانه ایم . شناخت عواطف ، خواسته ها ، نگرانی ها وترس های این دوره ما را به ارتباطی « واقعی تر » ودرست تر می رساند، هم چنان كه فقدان شناخت ودرك درست ؛ آسیب زا وآفت آفرین است وبه ضایعاتی جبران ناپذیر منجر خواهد شد .

در این میان نقش خانواده وآموزه های نخستین این نهاد ، بسیار مهم وسر نوشت ساز است ؛ رفتار پدر ومادر ودیگر اعضای خانواده ، طنینی همیشگی در رفتار انسان دارد وبسیاری از رفتارها، منش ها ره آور تاثیر تربیتی خانواده بر رفتار انسان است . یكی از مسائل مهم در زندگی كودكان ، ترس های كودكان است ؛ ترس هایی كه خود زمینه ساز بحران ها ونارسایی های گوناگون در زندگی ورفتار كودك می شوند ؛ ترس از تاریكی ، ترس از صدا های مرموز ، ترس های موهوم ، ترس ونگرانی از دست دادن والدین ، ترس از بیماری وترس های دیگر ، نه تنها كودكان را دچار مشكل می كند بلكه خانواده ها را نیز نگران ، دلواپس ومشوش می سازد .

همة ما ترس را تجربه كرده ایم . ترس هایی كه همیشه با ما همراه بوده اند . ترس ، واقعیتی است انكار ناپذیر كه همواره با زندگی انسان پیوندی عمیق داشته است وكوچك وبزرگ هم نمی شناسد . تفاوت ترس در كودكان وبزرگسالان تنها در نحوة برخورد با آن می باشد ، بدین ترتیب كه بزرگسالان با توجه به تجربیات خود ، كم وبیش قادرند موقعیت های خطرناك واقعی را از موقعیت های كاذب تشخیص داده وبرای غلبه بر ترس خود چاره ای بیندیشند . اما كودكان قادر به تشخیص این موقعیت ها نبوده وغالباً واكنش های نگران كننده ای از خود بروز می دهند .بنابراین وظیفه والدین است كه با درك صحیح این مساله و شناسایی علل ترس كودك خود ، وی را در مواجهه با ترس ، یاری دهند .

مسلماً هیچ چیز زیبایی از خندة شادمانه كودكان نیست . با این همه در دنیای درون كودكان همواره آرامش وشادمانی حاكم نیست .

در سالهای اولیه زندگی ، كودكان دائماً باید در موقعیت های جدید قرار گرفته و بسیاری از برداشت های نامانوس را در ذهن خویش بسنجند .تجربیات جدید گاه خسته كننده ووحشت آورند .گاهی با ترس ووحشت متوجه می شویم كه كودك ما به شكل محسوسی افسرده وغمگین است ویا به طور ناگهانی از رفتن به مهد كودك امتناع می ورزد . عامل این افسردگی ، همیشه وقایع و جریان های ناراحت كننده نیستند .

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : ترس در كودكان , ترس , کودک و ترس , اضطراب و نگرانی در کودکان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر