امروز: دوشنبه 30 دی 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق توتون

دانلود تحقیق توتون دسته: فنی و مهندسی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 56 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

توتون گیاهى است (نیكوتیانا تاباكوم و نیكوتیانا رستیكا) محتوى نیكوتین، دارویى اعتیادآور كه دو اثر محرك و افسرده كننده را با هم دارد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

توتون گیاهى است (نیكوتیانا تاباكوم و نیكوتیانا رستیكا) محتوى نیكوتین، دارویى اعتیادآور كه دو اثر محرك و افسرده كننده را با هم دارد

رایج ترین شیوه استعمال توتون، تدخین آن به شكل سیگار است. توتون همچنین به شكل سیگار برگ یا پیپ دود مى شود. به شكل توتون جویدنى جویده مى شود و به شكل انفیه خشك با بینى بالا كشیده شده و یا به شكل انفیه تر بین  لب ها یا داخل گونه نگاه داشته مى شود. توتون را همچنین مى توان با حشیش به شكل «سیگارى» تدخین كرد.

تمامى روش هاى استعمال توتون نیكوتین را به بدن منتقل مى كنند. سیگار كشیدن به عنوان خطرى براى سلامتى قلمداد مى شود و به همین دلیل در بسیارى كشورها سخت گیرى در مورد استعمال آن در مكان هاى عمومى افزایش یافته است.

  • منشاء توتون از كجاست

توتون، مدت ها قبل از ورود اروپائیان توسط بومیان آمریكا كشت و به شكلى گسترده مصرف مى شده است و پس از ورود اروپائیان به آمریكا به سایر نقاط دنیا منتقل شد.

  • چه كسانى سیگار مىكشند

بالا رفتن آگاهى درباره اثرات منفى سیگار بر سلامتى و افزایش محدودیت ها، سیگار كشیدن را در كشورهاى پیشرفته به میزان ثابتى كاهش داده است.

در حالى كه سیگار كشیدن و مصرف سایر انواع توتون در كشورهاى توسعه یافته در حال كاهش است، در كشورهاى در حال توسعه، این میزان روبه افزایش است.

همچنین سیگار كشیدن در میان افراد داراى سطح تحصیلات و درآمد پائین تر در حال افزایش است.

مطالعات نشان مى دهد كه عوامل ژنتیكى در وابسته شدن یا وابسته نشدن فرد به سیگار نقش دارند.

در میان افرادى كه مبتلا به اختلالات خاص روانپزشكى هستند، احتمال سیگار كشیدن بیشتر است. در پیمایشى كه در آمریكا بر روى دریافت كنندگان خدمات سرپایى روانپزشكى انجام شده، نشان داده شده است كه میزان استعمال سیگار در میان مبتلایان به اسكیزوفرنى ۸۸ درصد، در میان افراد مبتلا به مانیا ۷۰ درصد و در میان مبتلایان به افسردگى ۴۹ درصد است.

پژوهش دیگرى نشان داده است كه ۸۵ درصد كسانى كه به دلیل وابستگى به الكل به مراكز درمانى مراجعه مى كنند نیز سیگارى هستند.

  • استعمال توتون چه احساسى در شما ایجاد مىكند

نیكوتین موجود در تنباكو به سرعت وارد مغز شده، در آنجا به شكل یك محرك عمل كرده و سرعت ضربان قلب و تنفس را افزایش مى دهد. دود سیگار همچنین سطح اكسیژن را در جریان خون كاهش داده و افت درجه حرارت پوست را سبب مى شود. در مورد سیگارى هاى بى تجربه، احتمال بروز سرگیجه، تهوع و سرفه یا عق زدن وجود دارد.

تغییرات خلقى حاصل از استعمال نیكوتین ملایم، پیچیده و قدرتمند هستند. برخى افراد احساس مى كنند كه سیگار كشیدن به هشیارى و تمركزشان كمك كرده و نیز سبب آرامش آنها مى شود. تحقیقات نشان داده است كه سیگار كشیدن افزایش سطح دوپامین را كه ماده اى شیمیایى در مغز است، به همراه داشته و در فرد احساس لذت ایجاد مى كند و تمایل به ادامه این عمل را در فرد برمى انگیزد.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : توتون , نیكوتیانا , استعمال توتون , پیپ , استعمال توتون نیکوتین

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر