امروز: سه شنبه 19 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق بررسی مفاهیم و اصطلاحات مشاوره در مثنوی معنوی مولانا

تحقیق بررسی مفاهیم و اصطلاحات مشاوره در مثنوی معنوی مولانا دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 76 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 61

دانلود تحقیق درباره بررسی مفاهیم و اصطلاحات مشاووره در مثنوی معنوی مولانا یا مولوی

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

*تحقیق بررسی مفاهیم و اصطلاحات مشاوره در مثنوی معنوی مولانا*

فصل اول

 1- مقدمه

2- نیاز احساس شده در مورد مسئله

3- هدف كلی و اهداف جزئی

4- روش انجام تحقیق

5- تعریف واژه‎ها


مقدمه:

در این نوشتار سعی بر آن است كه برخی از مفاهیم مشاوره و اصطلاحات رایج روزمرة مشاوره و هم‎چنین برخی از رویكردهای اصلی مشاوره با زبان شعر و از دیدگاه جلال‎الدین محمد بلخی ملقب به مولانا بیان می‎شود. بسیاری از آنچه كه امروز مشاوران و روانشناسان بیان می‎كنند هر كدام به نوعی در آثار مولانا تجلی پیدا كرده‎اند.

مثنوی مولوی دریایی است ژرف و بسیاری از نظریه‎ها و تكنیكها و مهارتهای مشاوره با زبان زیبای شعر در آن آورده شده است و ریشة بسیاری از نظریه‎های مشاوره و روان درمانی را مخصوصاً رویكردهای شناختی را می‎توان در مثنوی مولانا یافت. در این تحقیق پس از تعریف و ارائة مفاهیم و اصطلاحات رایج در مشاوره سعی شده است كه مصداقهای این مفاهیم در مثنوی معنوی یافته و با این اصطلاحات تطبیق داده شوند. در ارتباط با اهمیت مشاوره و فوائد آن در آثار مولانا و هم‎چنین خصوصیات یك مشاور اشعار و ابیات بسیاری آمده است كه در این تحقیق سعی شده به طور نسبتاً كاملی به تمامی آنها اشاره شود. باشد كه مورد قبول دوستداران رشتة مشاوره قرار گیرد.

نیاز احساس شده در مورد مسئله:

با توجه به اینكه بسیاری از علوم و معارف جدید چه در مشرق زمین و چه در مغرب زمین به نحوی در آثار مولانا تجلی پیدا كرده‎اند و در این زمینه تحقیقات و پژوهشهای نسبتاً وسیعی صورت گرفته است و كتابهای زیادی نیز به رشته تحریر درآمده‎اند ولی متأسفانه در مورد مسائل و مفاهیم مرتبط با روانشناسی و یا مشاوره در آثار مولانا تحقیقات و پژوهشهای كمتری صورت گرفته است و با توجه به این نكته كه در مثنوی مولوی نكات قابل توجه و قابل تأملی در مورد اهمیت و فوائد مشاوره، ضرورت مشاوره، خصوصیات مشاوره و همچنین برخی دیگر از مفاهیم رایج در مشاوره آورده شده است در این تحقیق سعی شده است تا این مطالب استخراج شده و به صورت نسبتاً منسجمی جمع‎آوری گردند. به امید اینكه در این زمینه تحقیقات گسترده‎تر و پردامنه‎تری صورت گیرد.

هدفی كلی:

هدف اصلی و نهایی این تحقیق استخراج مفاهیم و اصطلاحات مرتبط با مشاوره از كتاب مثنوی معنوی مولانا می‎باشد.

اهداف جزیی:

1- پی بردن به نقش و اهمیت مشاوره در اشعار مولوی

2- مقایسه‎ای بین مهارتهای مختلف مشاوره با اشعار مولانا در مثنوی معنوی

3- پی بردن به ویژگیهای مشاور و مقایسة آن با آنچه كه در مثنوی مولانا آمده است

روش انجام تحقیق:

این تحقیق صرفاً یك تحقیق كتابخانه‎ای و توصیفی است و برای انجام این تحقیق كتاب مثنوی معنوی مولوی و هم‎چنین تفاسیر این كتاب و كتاب‎های دیگری كه در حواشی و در مورد مثنوی مولانا نوشته شده بود مطالعه گردید و به طور نسبتاً كاملی مورد بررسی قرار داده شده است و هر كجا كه به مشاوره و اهمیت آن و یا هر یك از مفاهیم مرتبط با مشاوره اشاره شده بود مورد تفكیك قرار داده شده است. 

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی مفاهیم و اصطلاحات مشاوره , مثنوی معنوی مولانا , اصطلاحات مشاوره در متنوی مولانا , متنوی مولوی , دانلود , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , دانلود پایان نامه , لغاتو اصطلاحات مثنوی و مولوی , تکنیک ها و مهارت های مشاوره با زبان زیبای شعر , اصطلاحات مشاوره ای در ادبیات و اشعار , کتاب مثنوی معنوی مولانا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر